4-kabat-blogbymajk
Style

5 vecí, ktoré nosím 5 rokov

V posledných rokoch som prešiel v obliekaní od kvanity ku kvalite. Každého štýl prechádza vývojom, nie len z estetického hľadiska, ale aj pokiaľ ide o uvedomovanie si módy v širšom spoločenskom kontexte. Dnes vám predstavím 5 kusov oblečenia, ktoré nosím minimálne 5 rokov. Nie len preto, že toľko vydržali, ale aj preto, že sú univerzálne. Niektoré dokonca pochádzajú z lokálnej produkcie, čo tiež nebude náhoda. 

Kabát z dielne Lukáša Macháčka nosím technicky len 4 roky, no tento univerzálny kus plánujem zodrať, pretože na chladnú jeseň a decembrovú zimu je úplne ideálny. Deka s rukávmi, do ktorej sa v prípade potreby zabalia traja ľudia. Mám to odskúšané. Patrí k mojim obľúbeným pretože je ľahko kombinovateľný, viem si ho hodiť na tričko, v prípade potreby aj na mikinu, ako ďalšiu vrstvu. A pre jeho oversize strih ho plánujem nosiť aj v najbližších rokoch, lebo tu nehrozí, že ho nezapnem. 

5-kabat-blogbymajk
4-kabat-blogbymajk

Bundu so strapcami som tento rok vyvetral aj v NYC, pretože jej čas sa naplnil a už mi je tesná a krátka. To však znamená že ju posúvam ďalej, pretože je podľa mňa úplne geniálna. Nosil som ju takmer 5 sezón, tiež veľmi rád, pretože je to praktický kúsok, vhodný na jeseň / jar a super sa kombinuje s mojimi obľúbenými zemitými farbami.

1-bunda-blogbymajk

Nechce sa mi veriť, ale je to tak, tieto topánky nosím už viac ako 5 rokov. Kožené členkové čižmy od Blažeka boli v tom čase odvážna investícia, no nakoniec sa ukázali ako jedna z najlepších. Nemajú chybu. Žiadnu. Nie sú vychodené, zodraté, okopané, ani do nich nezateká. Dnes by som asi takýto dizajn dva razy zvážil, no každý rok sa nájde príležitosť, kedy som rád, že som ich nevyradil. Takže ostávajú aj túto sezónu. 

1-topanky-blogbymajk

Nie som úplne košeľový typ, no ak si nejakú obľúbim, ostávam verný. Tento kus z H&M potvrdzuje, že ani fast fashion reťazce nemusia vždy nutne produkovať veci, ktoré odídu rýchlejšie, než k vám prišli. Túto mám v skrini už 5 rokov a pri fotení som zistil, že pravdepodobne tiež nastal čas ju posunúť ďalej, lebo v ramenách mi je tesná.

1-kosela-blogbymajk

Priznávam, že nájsť 5 kusov oblečenia, ktoré preukázateľne nosím aspoň 5 rokov nebolo jednoduché. Vďakabohu za Instagram, kde som si vedel overiť aspoň tie roky. Čo som však popri tejto rešerši zistil je, že väčšina oblečenia, ktoré som pred 5 rokmi nosieval, boli sezónne záležitosti, ktoré som menil podľa nálady za pár drobných. O to radšej som, že už to takto nastavené nemám. A o to viac sa teším na ďalšie roky, kedy bude stálic v mojej skrini ešte viac. Piaty kus pre účely tohto článku je mikina WTF Factory, ktorú som dostal od Milana a Klem. Túto kolekciu som im dokonca nafotil na web. Milujem tie farby, aj vzor. Aj ich dvoch. 

5-mikina-blogbymajk

FOTO: Peter Plichta

ByMajk_logo_black

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *