6-postel-blogbymajk
Dizajn

Čo sa deje v mojej spálni

Pohodlie, pokojnú atmosféru bez rušivých elementov a absolútny zen. Takto som si vždy predstavoval svoju vysnívanú spálňu. Pri zariaďovaní tej reálnej som začínal práve posteľou, ktorá tvorí základný kameň a ústredný prvok. Aj keď môj pohľad pri vstupe do miestnosti, rovnako, ako v prípade obývacej izby, padne najprv na krásny Sputnik na strope.  

Posteľ je pre mňa miesto, kde viem v prípade voľného dňa preležať hodiny, či už s knihou, alebo Netflixom. Od začiatku som sa zamiloval to tohto konkrétneho modelu portele z Bo Concept, najmä pre čelo, ktoré naozaj vyzerá ako gigantický vankúš. Aj predtým som mal posteľ s textilným čelom, ale bolo príliš tvrdé a nepohodlné. Pri výbere tejto som bol o to múdrejší. Navyše sa mi páči, že nie je zarovnané s hranou postele, ale mierne vytŕča do priestoru. Keď som v showroome objavil verziu v tejto svetlej hnedej, okamžite ma očarila. 

6-spalna-blogbymajk

Nie len k pohodliu, ale aj atmosfére miestnosti, pomáhajú vankúše a dekoratívny dextil. V tomto smere sa rád pohybujem na hrane praktického a dobre vyzerajúceho. Milión prehozov a vankúšov síce môže vyzerať dobre, ale keď v noci ležia na zemi, prídu mi zbytočné. Väčšina z toho, čo mám na ustlanej posteli aj reálne so mnou spí. 

4-spalna-blogbymajk
4-polica-blogbymajk

Nakoľko mám oproti spálni ešte jednu rovnakú, zrkadlovo obrátenú miestnosť, z ktorej sa stal šatník, nepotrebujem tu mať skriňu. Vedel som však, že sa sem hodí polica na drobnosti, ktorá je skôr sama o sebe prvok, než reálne využitý odkladací priestor. Túto kovovú policu som objavil na Vemzu a tiež to bola láska na prvý pohľad. Presne takto som si totiž predstavoval, že zaplním voľný kút pri okne. Obrazy v celom dome ešte stále len dávam dokopy, no niekoľko kúskov už má svoje miesto a tento vyrobila moja sestra. V polici je drevený vyrezávaný somárik, ktorého poznám z detstva. Babka ho mala v obývačkovej stene a vždy sme sa s ním ako malí hrávali. Pamätám si aj malinký kovový čajový servis, ten netuším, kde skončil, no somárik je u mňa už roky. 

4-obraz-blogbymajk
4-dekoracie-blogbymajk

Mám rád minimalizmus, no pri nočným stolíkoch som cítil príležitosť uletieť si do niečoho trochu viac extra. Tieto dva midcentury poklady mám z Talianska, vďaka Lavish Design Furniture. Pôvodne boli príliš nízke, pri posteli by nezakryli zásuvky v stene. S Vlaďkou z Lavish sme teda vymysleli a zadelili stolárom úlohu nahradiť pôvodný sokel novým, vyšším a výsledok je tento “lietajúci” stolík presne v takej výške, ako som potreboval. Sviečka, difuzér, rozčítané knihy. A minimalistické lampičky na čítanie. Korunu krásy tejto spálni dodáva originál Sputnik zo 60-tych rokov, ktorý som zohnal v Renove a stále som z neho unesený. Pre mňa úplne dokonalá čerešnička na torte spálne, ktorá je vzdušná, napriek nie veľkým rozmerom, a komfortná ako vo bavlnke. 

4-kniha-blogbymajk
4-sviecka-blogbymajk
6-luster-blogbymajk

foto: Andrea Jacenková

ByMajk_logo_black