10-kuchyna-blogbymajk
Dizajn

Kuchyňa, ktorá nasýti aj oči

Nikdy som si nepredstavoval, že by som v kuchyni trávil viac času, než je nevyhnutné. Odkedy však bývam v dome, práve kuchyňa sa stala centrom diania v mojom bežnom živote, ale aj počas návštev a osláv. Hovorí sa, že je srdcom domova. Nemôžem inak, než súhlasiť.   

O chvíľu to bude rok, čo bývam v domčeku, no keď si spomeniem na úplne prvé konkrétne veci, týkajúce sa zariaďovania interiéru, vybavuje sa mi práve kuchyňa. Od začiatku som vedel, ako si predstavujem jej rozloženie. Centrálny ostrovček, ktorý slúži aj ako miesto na jedenie, som vždy chcel, rovnako, ako veľký jedálenský stôl. Tu som si musel vybrať, oboje by sa mi do tohto priestoru nezmestilo, zároveň mať oboje mi prišlo zbytočné. A tak vyhral ostrov. Priznám sa, že na tom mali veľkú zásluhu stoličky z Amandari, ktoré som mal vyhliadnuté už dávno, no v predošlom byte nemali uplatnenie, nakoľko sú špecifické vo svojej výške. Nie sú to štandardné barové stoličky, ani klasické jedálenské. Sú niekde medzi, a presne podľa ich výšky som ladil výšku kuchynskej linky. Vlastne k týmto stoličkám som celú linku navrhoval. Pôvodne som chcel ísť do farieb a mal som vybranú modrú linku, ktorú som chcel kombinovať s drevom. Nakoniec som rád, že som z tohto nápadu upustil a ostal pri tmavom drevenom dekore, ktorý sme skombinovali s “betónom”. 

12-kuchyna-blogbymajk
13-kuchyna-blogbymajk

Vždy, keď príde návšteva, automaticky každý smeruje k ostrovu, kde sa skvelo diskutuje práve preto, že je človek blízko hostiteľa, ktorý ešte pripravuje posledné detaily. A kým sa dom naplní, je v kuchyni živo, veselo a všetci postávajú okolo pultu, naloženého jedlom a vychladeným proseccom. Mám predstavu, že raz takú oslavu zorganizujem a nafotím na blog. Čo myslíte?

1-stolicka-blogbymajk

Tým, že sa v kuchyni stále niečo deje, mám v tomto priestore rád poriadok. Veci, ktoré používam, mám rád po ruke a pripravené. V tomto sa vyžívam, čo je asi aj vidieť. Milujem praktické riešenia a úložné systémy sú moja veľká vášeň. Rovnako aj drobné detaily, ktoré robia z kuchyne miesto, kde sa nasýti nie len žalúdok, ale aj oči. 

4-porcelan-blogbymajk
5-porcelan-blogbymajk
3-pribor-blogbymajk

S podobným nastavením som pristupoval aj pri nákupe zariadenia. Jednoduchý, čistý dizajn porcelánu značky Broste Copenhagen dotvára štýlový čierny príbor, obe pochádzajú z eshopu SORT. Zlaté kuchynské náčinie mám z TheKitchen. Dózy na potraviny som našiel na mojom obľúbenom eshope Vemzu, odkiaľ sú aj mramorové dosky na krájanie. Tie drevené mám z Nature decor a zvyšné doplnky samozrejme H&M home. Rohy nad oknom mám už roky a kúpil som ich v Kare design

2-kniha-blogbymajk
9-obraz-blogbymajk

Obraz na linke je jeden z mojch najobľúbenejších, aké som vytvoril. Zopár mojich kresieb zdobí domácnosti mojich kamarátov a u mojej mamy ich je viac než len niekoľko. Kedysi som kreslil častejšie, aj to je jedna z vecí, ku ktorým sa plánujem vrátiť, ak príde múza. Rovnako nadšene očakávam múzu aj v rámci varenia, v ktorom sa chystám rozšíriť svoj repertoár, pretože v tejto kuchyni ma variť naozaj baví. A na to tu mám pripravenú kuchársku knihu Mamina rusínska kuchyňa, ktorú vytvorili moji kamaráti Oli, jej mama Oľga a Peťo. Tak už treba len začať.

foto: Andrea Jacenková

ByMajk_logo_black

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *