5-kupelna-blogbymajk
Life

Moja ranná rutina

Ako vyzerali moje rána v New Yorku, ste mohli vidieť na Instagrame v rámci “Morning routines” s Janou a Milanom. Bežné ráno, keď sa budím vo svojej posteli, sa vyznačuje trochu inými rituálmi. Netvrdím, že mi k tomu nehrá hudba a netancujem, no tento raz bude reč o kozmetike, ktorú používam. Pre zvedavcov prikladám aj odkaz na jednotlivé záležitosti.

Rána sú mojou najobľúbenejšou časťou dňa. Nový začiatok. Každý deň začíname odznova a máme možnosť vybrať sa do sveta s novým nastavením, emóciou, energiou. Od momentu, keď som eliminoval zo svojho života stres, sa budím s úsmevom. Dokonca aj vtedy, keď vstávam o 5:30, čo ale zase nie je tak často. Každopádne, spánok si doprajem väčšinou na plnohodnotných 8 hodín. Keď práve nejdem na ranné tréningy, dávam si po prebudení načas a úvod každého dňa si vychutnávam.

5-dulcia-blogbymajk

Deň začínam umytím tváre vlažnou vodou a vyčitením zubov. Viem, hovorí sa, že až po raňajkách, no ja to mám zabehnuté tak, že ich umývam druhý krát po tom, ako sa najem a vypijem kávu. Nasledne dávam sprchu a základnú starostlivosť o pleť. Tá nie je každý deň rovnaká. Pleť čistím čistiacim gélom Dulcia, ďalej buď pracujem s Dulcia hydratačným sérom, v momente, keď necítim potrebu venovať sa tvári viac, alebo po pracovne náročnej / prežúrovanej noci nahodím na 30 minút na tvár Kolagénovú masku s aloe vera od Dr. Chen Patika, ktorú som objavil v dm-ke. Dulcia je slovenská prírodná kozmetika, ktorá ma oslovila svojim príbehom a filozofiou, a odkedy som produkty vyskúšal, nedám na ňu dopustiť. A už teraz mám otestovanú podľa mňa geniálnu vec, o ktorej sa v budúcnosti rozpíšem viac.

Ďalší zázrak, s ktorým starostlivosť o moju 33-ročnú tvár prekladám, je NIOD Mastic Must maska. Moje must. Produkty tejto značky sú bez parabénov, síranov a minerálnych olejov, navyše nie sú testované na zvieratách a mnohé z nich sú aj vegánske. Odkedy som zistil, že môj obľúbený sprchový gél je plný syntetických blbostí, oveľa viac sledujem obsah kozmetiky. A rád skúšam nové veci. Ako sú napríklad oleje. Arganový od Havlíkovej apotéky je môj najobľúbenejší. 

5-kozmetika-blogbymajk

Pokiaľ ide o vnútro, skôr, než sa najem, namiešam si pohár vody s Malinna Mint elixírom, na prírodnej báze esenciálnych olejov a bylinných výluhov organických olejov, ktorý podporuje imunitný systém, ale zlepšuje aj metabolizmus a mnoho ďalších zázračných vecí. Ako sa jeho účinky prejavili na mne – lepšie trávenie, krajšia a čistejšia pleť. Na každého má však iný efekt, zatiaľ som počul len pozitívne hodnotenia. Po raňajkách si dám moju obľúbenú kávu a môže sa začať pracovný deň, telefonáty, emaily, stretnutia… S úsmevom a radosťou. 

Foto: Peter Plichta

ByMajk_logo_black

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *