1-kupelna-blogbymajk
Life

Moja večerná rutina

Po rozlietaných rokoch v hudobnom biznise si teraz užívam pokojné večery v pohodlí domova. V určitom momente môjho života sa všetok ruch začal upokojovať a zrejme na tom budú mať zásluhu aj rozhodnutia, ktoré som spravil. Vďaka tomuto kľudu som si vybudoval nové návyky. Jedným z nich je večerná očista a starostlivosť o telo a dušu. V hlavnej úlohe je čas pre seba. 

Ten rád trávim pred spaním starostlivosťou o pleť, na ktorej roky stresu a naháňania sa nechali stopy. A možno len skrátka roky. V každom prípade, ma večerný rituál upokojuje a nalaďuje na noc, čiže v mojom prípade možno ani tak nejde o potrebu používať milión produktov, ako o rituál starania sa o seba a ukladania sa do “ríše snov”. V každom prípade, o večernú kozmetickú rutinu bol na mojom Instagrame veľký záujem, tak vám tento môj rituál priblížim aj s konkrétnymi tipmi produktov, ktoré aktuálne používam.

1-kozmetika-blogbymajk

Rituál začínam vyčistením pleti čistiacim gélom na tvár Dulcia. Ten dva krát do týždňa doplním s Anti-Age maskou a pílingom 2v1 Solution, ktorý patrí k mojim najnovším objavom a jeho efekt považujem za zázračný. Už po prvom použití som vnímal rozdiel, tvár bola jemnejšia a akoby vzdušnejšia. A super vonia. Určite vyskúšam od tejto značky aj niečo ďalšie.

Po čistení prichádzajú na rad pleťové séra. Ja aktuálne každý večer používam Bakuchiol & Skvalén od Noili s aktívnymi zložkami, ktoré podporujú tvorbu kolagénu, ale aj zjemňujú vrásky a pigmentové škvrny. Pre protizápalové účinky je super aj na citlivú pleť aj proti akné. 4 kvapky oleja vmasírujem do navhlčenej pleti a hotovo. Nasleduje krém. Aktuálne používam hydratačný krém Dulcia pre mužov, do ktorého zvyknem primiešať 3 kvapky séra s vitamínom C od Noili. Všetky produkty, ktoré aktuálne používam sú klasifikované ako bio kozmetika s čisto prírodným zložením a odkedy si toto sledujem, vnímam výrazné zlepšenie kvality pleti, ktorá v zime doteraz bojovala so suchými miestami a v lete výraznejšou mastnotou. Dokonca moja aktuálna večerná rutina pozostáva z prípravkov, ktoré sú všetky slovenského pôvodu a slovenských značiek.

Potom už len vyčistím zuby, aktuálne pridávam do pasty aj trochu zubného prášku Žiarivý úsmev s čiernym uhlím a kurkumou. Táto rutina mi zaberie pár minút a je to posledná vec, ktorú robím pred tým, než sa presuniem do postele. Pred spaním už nepozerám do telefónu, ak sa ešte cítim, otvorím knihu a prečítam zopár kapitol z mojich obľúbených severských kriminálok. A niekedy zhasnem a chvíľu sa pozerám s otvorenými očami na tmu a reflektujem uplynulý deň, alebo momenty, ktoré mi posledné obdobie prinieslo. 

PS: Ak vás moja rutina inšpirovala a chcete vyskúšať niektoré z produktov z nej, alebo hocijaké iné, posúvam vám 15% zľavu na nákup z eshopu BIOkrása s použitím kódu BYMAJK. Zľavový kód platí do 15.3.

1-krem-blogbymajk

Foto: Peter Plichta

ByMajk_logo_black

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *