majk-michal-šefčík
Life

O motýlikoch

Od začiatku roka sa mi niečo deje. Vlastne to malo nábeh už posledné týždne v minulom roku, no prvé prejavy prebiehajúcej zmeny sa začali diať v novej dekáde. Pripisujem to tomu, že som si uvedomil niektoré svoje vzorce správania a začal sa im vedome vyhýbať a tvoriť svoje rozhodnutia a postoje z iných svojich častí. Tých zdravších. 

Čo sa udialo je, že som si preorganizoval priority a na prvé miesto dal seba. Znie to ako klišé a niečo, čo som urobil už dávno, no pri hlbšom náhľade do situácie som zbadal, že to tak nie vždy mám. Spokojnosť a radosť zo života totiž vyplýva z toho, ako sa cítite. Necítil som sa kompletný a vedel som presne pomenovať, čo mi chýba a tú vec som si nastavil ako prioritu, ktorú treba vyriešť aby som bol šťastný. Podmienil som si spokojnosť a radosť zo života. Dnes to hodnotím ako nie úplne rozumné. 

Do tejto témy som totiž vniesol obrovský tlak a postavil na nej celé svoje šťastie, čo sa prejavilo tým, že sa mi nedarilo ju naplniť. Bavíme sa o vzťahu. Chcel som s niekým byť. Niekde v procese naháňania sa za vytýčeným cieľom som si uvedomil, že tadiaľto cesta nevedie a točím sa v kruhu. Tak som kruh zastavil, prestal sa točiť a obzrel sa okolo seba. Vtedy som sa nad sebou pousmial a nechal to tak. 

Krátko na to mi prišla do cesty kraniosakrálna terapia, o ktorej som veľa počul, no dovtedy nezažil na vlastnom tele. Obrázok na stene v kancelárii u kamarátky, ktorý hovorí o naplnení troch zkladných potrieb, pre zdravý a spokojný život – napĺňanie svojich záľub, času pre seba, sebarealizácia, kreativita; práca, ktorá robí radosť a baví a medziľudské vzťahy – rodina, kamaráti, partner. Koncept, ktorý poznám, no potreboval som si ho pripomenúť. Práve v tomto období. Tak som začal napĺňať tieto body rovnomerne a vtedy sa začali diať zmeny. ZAČAL SOM SA TEŠIŤ Z PRÍTOMNÉHO MOMENTU – tuto mi klávesnica sama preklepla do caps lock tak to tak nechám 🙂

A vtedy prišli motýliky do brucha. A vtedy prišlo aj niečo iné ..


Foto: David Vepy

ByMajk_logo_black

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *