1-retro-cajovyservis
Dizajn

Retro dekorácie s príchuťou nostalgie

Retro je späť a nikdy nemalo väčšiu silu. Bazáry s nábytkom a bytovými doplnkami sa stali miestom, kde treba byť a odniesť si ten najtrendy kúsok je cieľom každého fanúšika doplnkov. Najobľúbenejšie zdroje sú však oveľa bližšie, ako by sa mohlo zdať. Kedysi som prevracal oči, keď mi babka začala ponúkať čajový servis a brúsené sklo. Dnes z každého podobného úlovku žijem niekoľko dní. Ktoré sú moje najobľúbenejšie? 

Čajový servis s labuťami si z detstva vôbec nepamätám. Možno preto, že deťom sa čaj nedával piť z luxusného 12-kusového servisu. Ten sa šetril na výnimočné príležitosti. V momente, keď ho babka vytiahla zo sekretára som sa do neho zamiloval. A dnes z neho pijem kávu pomaly každý deň. Výnimočné príležitosti sa predsa vždy nájdu. 

1-retro-cajovyservis

Zlatá Zuzana je legenda a práve na tieto poháre mi často reagujete aj na Instagrame. Áno, mal ich doma každý a áno, mal by ich mať doma každý, lebo sú krásne. Podľa mňa. K zlatej farbe, ktorá je prítomná v celom mojom interiéri v rámci doplnkov sa hodia dokonale, piť teda môžem v každej miestnosti a vždy to bude fotogenické. Aj keď je pravda, že s ladením a neladením to mám nastavené trochu inak.

2-retro-zlatazuzana

V zlatom sa nesie aj tento retro kus. Váza, ktorú sme mali doma v obývacej stene vedľa televízora. Niekedy koncom 90-tych rokov sa však z dekoru nášho bytu vytratila do skrine a cestu von si našla až keď som ju tam náhodou objavil a vzaj si ju k sebe. Aj u mňa si už prešla viacerými stanovišťami, aktuálne zdobí kúpeľňu a myslím, že tu aj nejaký čas ostane.

3-retro-vaza

Úlet v podobe červenej vázy s priesvitnými mušličkami na hrdle som mal v hlave od momentu, kedy som nad kuchynský pult nainštaloval oranžovú lampu. Táto retro váza reprezentuje moju aktuálnu potrebu farieb v interiéri a keď som sa na ňu mamy pýtal, dúfal som, že neskončila v koši. Jej sláva sa totiž tiež dátuje k 90-tym rokom a odvtedy na ňu padal prach. Prachu zbavená teraz púta pozornosť v mojej kuchyni a myslím, že robí skvelú robotu. 

4-retro-vaza

ByMajk_logo_black

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *