Dizajn

Terasy sú otvorené. Posvieťte si na tú moju

Uvoľňovanie opatrení je tu a spoločenský život sa začína rozbiehať. Nateraz na terasách. Pri tejto príležitosti som zahájil sezónu menším updatom tej mojej. Drobný detail, ktorý spravil zásadný vizuálny, ale aj pocitový rozdiel. Mám nové svietidlá. A sú dokonalé. 

Od začiatku som vedel, že pôvodné, totálne basic svietidlá na terase ostanú len dočasne. Ako však už u mňa býva zvykom, nehrotil som nákup nových a mal oči otvorené, či mi do nich neudrie niečo, do čoho sa zamilujem na prvý pohľad. A podarilo sa to práve pri prezeraní si ponuky vonkajších svietidiel na svetla.sk, kde som prežil niekoľko krátkych lások, kým som sa definitívne rozhodol sľúbiť vernosť tomu svietidlu, ktoré som vyhodnotil ako THE ONE.

Dizajnovo veľmi čisté, no zároveň výrazné svietidlo v bielej farbe s kameninovým povrchom pôsobí na teraze ako stredobod, ktorý nepúta zbytočne veľa pozornosti. Naopak, dokonale do nej zapadá a posúva celé jej zariadnie na úplne iný level a robí to absolútne nenápadne. Milujem doplnky, ktoré toto dokážu. Najprv som váhal, či nezabijem bielymi svietidlami príležitosť na nejaký výrazný moment na bielej fasáde, no stal sa presný opak a moment je tu. 

Mám rád nevšedné riešenia a veci, po ktorých by možno nie každý siahol, preto som si už minulý rok zadovážil sadu vintage stoličiek a doplnil ich stolom v podobnom štýle a vytvoril tak príjemné posedenie hneď za dverami obývačky. Možno práve preto som zvolil bielu farbu aj na stoličkách, aby do miestnosti prenikalo pocitovo stále rovnaké množstvo svetla, ktoré by tmavý nábytok pohltil.  Svetlo a svietidlá ako také hrajú v mojom dome veľkú úlohu, pretože som tak trocha freak na tento druh dekorácií. Čím viac lámp, tým lepšie. Lampy pre všetkých 🙂

Ak vás zaujíma, aké lampy som zvažoval pri výbere, pridám vám sem moju TOP 3 a môžete mi napísať, či by ste sa rozhodli rovnako:

  1. Mani
  2. Stabila
  3. Astro Thurso

Tento blog vznikol v spolupráci so svetla.sk.

ByMajk_logo_black

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *